Buy TicketsMobile menu

Tomas Della Vedova

Lead Engineer at LetzDoIt

Web | Twitter | Linkedin | Github

What if I told you that HTTP can be fast?

Běžný HTTP server se dokáže vypořádat s přibližně 25 tisíci requesty za vteřinu, zatímco Express a Hapi vyřídí až 8 tisíc, respektive 2 tisíce requestů za vteřinu.
Zhruba před rokem jsme se vydali na cestu s jasným cílem: vybudovat nejrychlejší HTTP framework pro Node.js. Tak vznikl framework Fastify, který pokořil a překročil nemyslitelnou hranici 20 tisíc requestů za vteřinu.

Jak může být Fastify tak rychlý? V této přednášce si rozebereme nástroje a techniky použité k jeho vyladění, náklady na abstrakce, optimalizaci a deoptimalizaci a knihovny, které můžete využít pro analýzu vašeho kódu. Navíc se pobavíme o vylepšeních, která můžete uživateli nabídnout, například, systém pluginů, které se postarají o zapouzdření a dědičnost a umožní vám vývoj hotového ekosystému pro microslužby. Tak na co čekáte? Zatímco jste četli tuhle anotaci, mohli jste vyřídit 600 tisíc requestů!

About Tomas Della Vedova

Tomas je nadšenec do vývoje softwaru, který tráví většinu svého času programováním v Javascriptu a Node.js. Neustále rozšiřuje své znalosti a zkoumá nové technologie. Upřímně věří ve filosofii open source a jeho zápal pro technologie, design a film nikdy nevyhasne.

0%