Buy TicketsMobile menu

Maude Lemaire

Software Engineer at Slack

Twitter | Linkedin

Say yes to premature optimizations

Když pracujete na rozsáhlé bázi kódu, nepřekvapivě se potkáte s otázkami výkonu. V reálu ale nemůžete zastavit vývoj featur a pustit se do předělávání core infrastruktury. Také můžete stěží očekávat, že si jednotlivec poradí s rostoucím objemem předělávek, zatímco všichni ostatní hrnou práci kupředu. Co vám zbývá? Uchýlit se k předčasné optimalizaci. Ona totiž není až tak předčasná, jak se všichni domnívají. Ukážeme si pár triků, které vám pomohou uvažovat jako specialista na výkon, a pár tipů, jak přesvědčit i ty nejzatvrzelejší odpůrce, že k řešení jejich problémů postačí jen uvažovat trochu napřed.

About Maude Lemaire

Maude je vývojářka backendu v sanfranciské firmě Slack. Stála u zrodu firemního performance týmu a věnuje se škálování produktu, aby sloužil i největším světovým firmám. Většinu času tráví naháněním lidí, kteří tvoří zacyklené networkové cally, refaktoringem nevzhledných spletenců kódu a sjednocováním redundantních databázových schémat.

Před Slackem pracovala Maude ve firmě Rent the Runway v New Yorku. Je absolventkou softwarového inženýrství na McGillově univerzitě.

0%