What Language Does Your Product Really Speak?

Sagit Siegal

Thomson Reuters

Linkedin

Hodnocení

Jak se angličtina coby druhý jazyk projeví na uživatelském prožitku
 
Jak se skutečnost, že uživatelské rozhraní není v rodné řeči uživatele, ukáže na výsledcích?

Zkušenost společnosti Thomson Reuters potvrdila, že uživatelé, kteří nejsou rodilými mluvčími, mají potíže s rozhraními v angličtině. Potíže se projevují v uživatelských vzorcích jako například přeskakování nebo opomíjení prvků, svérázná interpretace a podobně. Výzkum použitelnosti nám odhalil problémy související s jazykem. Následně jsme naše řešení upravili pro potřeby celosvětového využití.

V přednášce se podělím o naše zjištění, osvětlím možné příčiny potíží a ukážu rychlá řešení, která zlepší prožitek vašich uživatelů.

Sagit Siegal se věnuje UX přes 18 let, v současnosti vede UX oddělení ve společnosti Thomson Reuters Israel. Spolupracuje s týmy po celém světě, seznamuje odborníky s komplexními řešeními a technologiemi založenými na datech (například zpracování přirozeného jazyka, big data a strojové učení).
Sagit provází týmy celým UX procesem, od výzkumu přes makety, testování až k nádherně navrženým produktům. Novátorské myšlenky se tak proměňují ve skutečné, uživatelsky přístupné nástroje a produkty.