Řečníci

Harry Roberts

Consultant Front-end Architect CSS Wizardry

Development

Harry je front-endový architekt a CSS konzultant. V jeho portfoliu najdeme klienty jako Google, Unilever nebo OSN. Pomáhá organizacím a týmům po celém světě s plánováním, realizací a udržováním uživatelských rozhraní. Za svoji práci získal ocenění The Net Awards. Je držitelem licence Google Developer Expert. Píše o CSS architektuře a škálování na svém webu csswizardry.com, vyvíjí vlastní css framewrok inuitcss a vytvořil řadu nástrojů pro CSS.
twitter linkedin github

Development

Rachel je vývojářka, často přednáší na konferencích po celém světě a také napsala řadu odborných publikací. Spoluzakládala firmu, stojící za oblíbeným systémem Perch a Perch Runway. Její poslední knihou je například letošní novinka Get Ready for CSS Grid Layout (vyšlo u vydavatelství A Book Apart). Působí jako přizvaná expertka v organizaci CSS Working Group a je držitelkou licence Google Developer Expert for Web Technologies.
web twitter linkedin github

Marcy Sutton

Senior Front-End Engineer Deque Systems

Development

Marcy je Senior Front-End Engineer ve firmě Deque Systems, kde v rámci týmu aXe-core pracuje na zapracování výsledků uživatelských testů přístupnosti. Jejím největším cílem je udělat web použitelný pro všechny. Je aktivní v komunitě kolem frameworku Angular a často přispívá svojí expertízou a zkušenostmi ohledně přístupnosti. Kromě toho píše blog Accessibility Wins, který je užitečným a pozitivním zdrojem nástrojů a dobrých příkladů, jak dělat webyVíce bez bariér. Méně
web twitter linkedin

Marco Pivetta

Software Consultant Roave

Development

Marco "Ocramius" Pivetta pracuje jako software consultant v Roave. Za poslední dekádu práce s PHP nasbíral spoustu zkušeností, které uplatňuje v týmech pro Zend Framework CR a Doctrine. Kromě toho je v komuntě aktivní jako mentor a poradce. Když zrovna neprogramuje, tak určitě dává dohromady něco nového, přispívá do knihoven open source nebo odpovídá na otázky přes chatovací aplikace.
web twitter linkedin github

Nina Zakharenko

Software Engineer Braintree

Development

Nina pracuje jako full-stack vývojářka více jak osm let. Má zkušenost hned s několika programovacími jazyky, v poslední době hlavně s Pythonem a Javascriptem. Když zrovna nekóduje, tak jezdí na lyžích nebo snowboardu, horolezí a vyráží na výlety ze své domovské základny v Salt Lake City, UT.
twitter linkedin