Úvod do grafové databáze Neo4j

“Představení populární open-source grafové databáze Neo4j a několik příhod ze světa grafů.”

Development Hall 45 min

Video

 • O čem to bude?

  Michal: Představím open-source grafovou (NOSQL) databázi Neo4j a zkušenosti s ní na několika reálných projektech.

 • Co z toho návštěvníci získají?

  Michal: Návštěvníci si rozšíří svůj NOSQL obzor o další technologii, která se zásadně liší od dokumentových, key-value i column-family databází. Získají představu, jaký typ problémů grafové databáze řeší a na jaké jsou naopak nevhodné. Uslyší několik tipů a triků pro případ, že by se rozhodli Neo4j používat (nebo tak už učinili).

 • Pro koho to je?

  Michal: Pro všechny vývojáře, kteří nikdy neslyšeli o grafových databázích, pro ty, kteří se rozhodují, čím nahradit stávající relační databázi, ale i pro ty, co Neo4j používají, chtějí se přiučit několika trikům a zjistit, co se chystá v nejbližší době.

 • Čím se nyní zabývám?

  Michal: Polovinu svého času získávám zkušenosti návrhem software a psaním kódu pro všemožné klienty, od start-upů po telefonní operátory a Fortune 500 firmy. Druhou polovinu se snažím získané zkušenosti předat. Školím, konzultuji a jako spoluautor se podílím na tvorbě své první knihy.

 • Čeho si z toho, co jsem dosud dosáhl, nejvíc vážím?

  Michal: V letech 2008 - 2010 jsme v malém týmu vyvinuli (od první řádky kódu) systém na získávání a analýzu dat z britské železnice. Systém od té doby běží téměř bez jakékoliv údržby a zpracovává přes milion událostí denně. Vážím si hlavně obrovského množství zkušeností, které jsem na tom projektu získal.

 • Čeho bych chtěl dosáhnout?

  Michal: Chtěl bych se zasloužit o pozitivní vývoj, co se kvality softwaru týče. Myslím si, že oproti ostatním odvětvím lidské činnosti máme na poli software co dohánět. Chtěl bych vidět víc kvalitních vývojářů, architektů a produktů, které vytvářejí společnosti i firmám vysokou přidanou hodnotu. Začínám u sebe a na podzim nastupuji na Imperial College London na magisterské studium v oboru Computing.

 • Na co se na WebExpo těším?

  Michal: Těším se na přednášení v češtině. Bude to vůbec poprvé a vzhledem k tomu, že jsem veškeré svoje profesionální znalosti získal v angličtině, bude to pěkná výzva. Taky se moc těším se na seznámení a pokec s ostatními účastníky.

Show Full Description

Ask the speaker a question

Diskuze se načítá

Michal Bachman

Senior Consultant OpenCredo