Sebevražda v Bronxu

“O důležitosti kontextu. Na co se ptát, ještě než začnete programovat?”

Design Hall 30 min

Video

 • O čem to bude?

  Richard: O kontextu. Tradiční "user centered development" používá k popisu scénářů tzv. "use cases", agilní metodiky pak různé varianty "user stories". Cílem přednášky je vysvětlit, že obojí je pro seriózní vývoj nedostatečné a čím je třeba je doplnit, aby dávaly lepší smysl.

 • Co z toho návštěvníci získají?

  Richard: Méně stresu při vývoji a lepší aplikace. Doplnění analýzy o kontext umožňuje vývojářům lépe chápat zadání a lépe se rozhodovat. Snad se opět o malý krok posuneme k idálu "každý vývojář je tak trochu designér", od kterého jsme stále ještě velmi daleko.

 • Pro koho to je?

  Richard: Pro analytiky, aby si rozšířili obzory; pro členy agilních týmů, aby se jim lépe sestavovaly user stories; a pro programátory, aby věděli jaké informace mají vyžadovat.

 • Čím se nyní zabývám?

  Richard: V současnosti spolupracuji na workflow systému Orinoco, bankovním pobočkovém systému a ITIL aplikaci, školím jQuery a občas vypomáhám na různých menších projektech. Experimentuji také s NodeJS.

 • Čeho si z toho, co jsem dosud dosáhl, nejvíc vážím?

  Richard: Prosazení testů použitelnosti do vývojového procesu ve firmách, kde pracuji nebo dělám konzultanta (včetně bank). Zavedení poměrně vysokých standardů kvality ve firmě AspectWorks.

 • Čeho bych chtěl dosáhnout?

  Richard: Většího počtu a lepšího zapojení designérů do vývoje softwaru. Vzdělávat v designu i programátory, analytiky a managery podle hesla "každý vývojář je tak trochu designér".

 • Na co se na WebExpo těším?

  Richard: Ještě nevím, ale loni jsem nebyl zklamán.

Show Full Description

Ask the speaker a question

Diskuze se načítá

Richard Šerý

HCI designér Aspect Works