Malá kognitivní psychologie pro velký interakční design

“Několik užitečných zásad lidského vnímání pro návrh interaktivních produktů.”

Design Hall 40 min

Video

 • O čem to bude?

  Jan: Stěží navrhneme web či webovou aplikaci, která bude pro uživatele přehledná, použitelná a logicky uspořádaná, bez alespoň základní znalosti lidských mentálních schopností a omezení.

  Účelem této prezentace je proto aplikace poznatků z kognitivní psychologie pro návrh webových uživatelských rozhraní. Zaměříme se na klíčové koncepty jako je krátkodobá a dlouhodobá paměť, učení, a pozornost. Vyvodíme praktické rady pro zlepšení uživatelského prožitku, použitelnosti, či zvýšení zaujetí a zapamatovatelnosti obsahu.

 • Co z toho návštěvníci získají?

  Jan: Účastníci přednášky získají základy kognitivní psychologie aplikovatelné pro webdesign. Tyto poznatky Vám umožní navrhovat interaktivní produkty které budou použitelnější, přívětivější, a snadněji ovladatelné. Naučíte se také hodnotit návrhové vzory, či posoudit jestli Váš obsah bude mít ten správný dopad na uživatele.

 • Pro koho to je?

  Jan: Především pro webdesignery, interakční a UX designery, a front-end developery, ale dále také pro obsahové strategisty, copywritery, a digitální marketéry.

 • Čím se nyní zabývám?

  Jan: Prave delam na obřím UX design projektu. Delame koncepční a detailní interakční design B2B e-commerce platformy pro jednu z deseti největších globálních značek. Mind-blowing.

 • Čeho si z toho, co jsem dosud dosáhl, nejvíc vážím?

  Jan: Asi toho že jsem před třemi lety dostal nabídku práce ve Flow. Byla to v té době (a stále ještě je!) jedna z nejlepších UX agentur v UK. Tehdejší 3-kolový přijímací proces byl totiž vyhlášený svou obtížností.

 • Čeho bych chtěl dosáhnout?

  Jan: Širšího porozumnění síly dobrého designu ve firmach.

 • Na co se na WebExpo těším?

  Jan: Těším se na potkávání lidí pro které je web prací, koníčkem, nebo obojím. Slysel jsem taky, ze maji v Praze dobry pivo.

Show Full Description

Ask the speaker a question

Diskuze se načítá

Jan Šrůtek

User Experience Designer Flow Interactive/Foolproof