Témata

Zpět na přednášky

E. Lamm: Visual Note Taking / Sketchnotes (60 min.)

  • Design Hall
  • en › cs

sketching, visual thinking

Aktualizováno! Přečtěte si článek shrnující celou přednášku na blogu Evy-Lotty (anglicky).
A nezapomeňte jí dát hlas v soutěži o nejlepší prezentaci na Slideshare.
Vizuální poznámky (anglicky sketchnotes) jsou způsobem, jak zachytit myšlenky zajímavou a názornou formou pomocí kombinace kreslené a psané formy.

Sketchnotes nejsou žádnou novinkou: umělci a návrháři zachycují své myšlenky pomocí obrázků už po staletí, ale teprve nedávno se ve webové a v UX komunitě rozvinula debata kolem sketchnotes a vizuálního myšlení obecně.

Tato přednáška představí vizuální poznámky jako úžasný nástroj k zachycení myšlenek nejen pro designéry, ale pro každého. Vysvětlí, proč je tato forma zápisu poznámek skvělou příležitostí k procvičování a zlepšování všech schopností důležitých pro naší profesi.

Během vystoupení projdeme a zanalyzujeme spoustu příkladů od různých autorů a Eva-Lotta prozradí tipy na základě vlastní praxe. Přednáška vám představí hlavní stavební kameny i principy kreslených poznámek a poskytne spoustu inspirace i motivace k tomu, abyste se rovnou na WebExpu pustili do tvorby vlastních vizuálních poznámek.

Eva-Lotta Lamm (GB)

User Experience Designer, Freelance

Eva-Lotta je UX designér na volné noze.

Předtím vedla Business design team ve Skype, pracovala jako interakční designér v Yahoo! v Londýně a jako hlavní designér pro Kahn + Associates v Paříži.

Kromě její každodenní snahy udělat web zase o něco pochopitelnějším, použitelnějším a snad i příjemnějším místem, ráda skicuje, čmárá a hraje si s malými projekty, které zahrnují ilustrace, sítotisk, weby i experimenty s Processing, logotypy i kaligrafii.

blog comments powered by Disqus