Designing for connected products

Martin Charlier

Marcharlier

WebTwitterLinkedin

Hodnocení

Pojem Internet of Things (IoT) hodně mění povahu produktů, se kterými jako designéři pracujeme. Věci jsou propojené stejně jako naše zkušenosti a interakce mezi různými typy zařízení, různými místy a typy rozhraní. Byznys modely se začínají přiklánět k designu služeb, uspořádání hodnot je složitější. Aby toho nebylo málo, komplikuje se technická náročnost systémů, ve kterých se pohybujeme.
Přednáška vysvětlí, v čem je design v rámci IoT specifický, jaké jsou největší výzvy a užitečné prototypovací metody a u čeho musíme jako designéři zbystřit při vytváření těchto nových produktů a služeb.

Martin je všestranný designér se zkušenostmi v oblastech strategie, výzkumu, interakčního a průmyslového designu, ale i interaktivního umění a kritického designu. Pracoval v designérských firmách Frog, Fjord, Method a Random International. V současné době pomáhá firmám jako konzultant v oblastech UX a designu služeb. Je spoluautorem loňské knižní novinky Designing Connected Products a spoluzakladatelem projektu Rain Cloud.